روزه سکوت

7 شب با معجزه مدیتیشن دوقلب از شنبه 16 دی ماه تا جمعه 22 دی ماه هر شب ساعت 22:00 (10 شب) در اینستاگرام دکتر آرام لایو داریم  

نسرین گندمی

کاربر ویژه
سلام به همگی و استاد بزرگوار،
استاد عزیز آیا روزه سکوت در حوزه روان شناسی هم داریم؟ آیا جناب عالی انجام آن را تایید می فرمایید؟ آیا روزه سکوت همان مدیتشین است؟
من می خواهم برای آرام شدن ذهنم مدت زمانی از روز را روزه سکوت بگیریم از نیم ساعت شروع کنم می خواهم ذهنم ساکت شود در محیط کاری پرهیاهو کار می کنم که ذهنم را خیلی شلوغ و درگیر کرده است. ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید.

Dr.Aram

تیم مدیریت
روزه سکوت انواع مختلف دارد

از نیم ساعت ممکن هست شروع بشود تا به ۱۰ روز یا حتی ۶۰ روز هم برسد
که البته به نظر من این ظاهر قضیه است و هدف ساکت کردن ذهنمان می‌باشد
به همین دلیل باید یاد بگیریم که ذهنمان را آرام کنیم و اجازه بدیم با آرامی شدن ذهنمان جهان بیرونمان نیز آرام شود
به نظر من بهتر هست اگر مشکلی داریم و اون مشکل مرتباً به ذهنمان می‌آید اون را حل کنیم یا اون مسئله را از ذهنمان پاک کنیم
این گونه نشخوار ذهنی مان کمتر می‌شود

نسرین گندمی

کاربر ویژه
روزه سکوت انواع مختلف دارد

از نیم ساعت ممکن هست شروع بشود تا به ۱۰ روز یا حتی ۶۰ روز هم برسد
که البته به نظر من این ظاهر قضیه است و هدف ساکت کردن ذهنمان می‌باشد
به همین دلیل باید یاد بگیریم که ذهنمان را آرام کنیم و اجازه بدیم با آرامی شدن ذهنمان جهان بیرونمان نیز آرام شود
به نظر من بهتر هست اگر مشکلی داریم و اون مشکل مرتباً به ذهنمان می‌آید اون را حل کنیم یا اون مسئله را از ذهنمان پاک کنیم
این گونه نشخوار ذهنی مان کمتر می‌شود
استاد عزیز، بلد نیستم اون مشکل یا در کل برخی از مسائل را حل کنم احتمالاً مهارت حل مسئله را به خوبی بلد نیستم چون هر چی تلاش می کنم حل کنم یا از سمت دیگر یک مشکل دیگر ایجاد می شود یا مشکل حادتر می شود. برای اینکه مهارت حل مسئله را یاد بگیرم باید چیکار کنم؟

Dr.Aram

تیم مدیریت
اگر مسائل حل نشود و ما سکوت کنیم ممکن هست منجر به نشخوار ذهنی و در نهایت نگرانی و استرس و افسردگی شود.
چندین روش مهارت حل مسئله وجود دارد که یکی از بهترین آنها نوشتن مسئله می‌باشد.
در دوره خلق آینده تکنیک زایگارنیک از یکی از این روش‌ها می‌باشد

دوستان عزیز سوالات را در بخش سوالات بپرسید در بخش تجربیات یا بخش دیگری نپرسید. فقط سوالاتی که در بخش سوالات پرسیده می شود جواب داده می شود
بالا